h t t p : / / c d . u q . p l
             A C E - H i g h   C D   B u r n e r   1 . 0 :    

   Programów do tworzenia płyt CD-Audio z różnego rodzaju plików dźwiękowych obecnie jest zatrzęsienie. Teraz już nawet trudno spotkać programowy odtwarzacz plików audio bez wbudowanej funkcji wypalania płyt. Nic w tym dziwnego, skoro nagrywarki stały się urządzeniami bardzo popularnymi, a napisanie programu do obsługi napędu CD-RW także nie jest obecnie problemem - powstały już gotowe pakiety SDK za pomocą których możemy w prosty sposób umieścić taką funkcję we własnym programie.

   ACE-High CD Burner jest aplikacją opartą właśnie o taki schemat, gdyż zawiera gotowy moduł nagrywający pod nazwą CDWriterXP, wchodzący w skład chociażby MP3 CD Doctor-a. Aplikacja nie wyróżnia się względem innych programów. Podobnie jak konkurencyjne produkty obsługuje pliki MP3 (również VBR), WAV oraz dodatkowo Windows Media Audio i mniej popularny OGG Vorbis. Wszystkie te formaty mogą być nagrywane "w locie" bez dekompresji do plików WAV - chyba, że zaznaczymy taką opcję lub posiadamy słabszy komputer.

Aplikacja nie wyróżnia się pod względem interfejsu użytkownika :

    Jednak mimo tego obsługuje się ją bardzo prosto i nawet mało zaawansowanemu użytkownikowi nie sprawi ona problemu. Program udostępnia także funkcję ręcznej dekompresji plików oraz ich normalizację, która przydaje się gdy nagrywamy kolekcje "empetrójek" o różnej głośności. Potrafi także kopiować ścieżki z płyt Audio, jednak tylko do formatu WAV.

Sam proces nagrywania przebiega sprawnie i bez problemów co nie powinno nikogo dziwić - program wspiera zabezpieczenie przed błędem "Buffer Underrun".

   Aplikacja niestety nie jest darmowa. Za pełną wersję trzeba niestety zapłacić i to wcale nie mało, bo 20$. Jeśli jednak mamy chęć wydać trochę grosza najpierw sami oceńmy, czy program jest wart tylu pieniędzy - wersja Demo działa bez ograniczeń czasowych, ale zapisuje tylko 10 ścieżek na płycie CD-R.

   Podsumowując. Program praktycznie nie wyróżnia się znacząco od innych aplikacji, więc trudno go umieścić w czołówce tego typu programów. Prezentuje przyzwoity poziom i powinien zaspokoić potrzeby większości osób. Niestety gdyby ACE-High CD Burner był aplikacją darmową lub tańszą, z pewnością zdobyłby większą popularność.

Ocena : 6/10

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law