h t t p : / / c d . u q . p l
             A l c o h o l   1 2 0 %   1 . 3 . 3 :    

   Skopiwanie płyty bezpośrednio z CD-ROM-u jest możliwe, jednak sposób ten nie jest efektywny i często powoduje problemy. Warto więc kopiować płytę na dysk twardy a dopiero potem na czysty krążek. Aby skopiować płytę CD, posłużymy się Alcohol-em ...

   Aby wykonać kopię płyty, uruchamiamy program :

   Następnie klikamy z Menu opcję "Kreator kopiowania" i przechodzimy do nowego okna :

   Tutaj z pola Napędy CD/DVD wybieramy nagrywarkę (nagrywarki są bardziej wyspecjalizowane w kopiowaniu płyt CD). Następnie z listy Profil wybieramy jaki rodzaj płyty kopiujemy. Jeśli jest to płyta zabezpieczona jednym ze znanych systemów zabezpieczeń wybieramy go z listy. Jeśli nie jesteśmy pewni czy płyta jest zabezpieczona czy nie. Warto skorzystać w takim wypadku z darmowego programu ClonyXL. Jeśli wybraliśmy już wszystko co było trzeba przechodzimy do kolejnego okna klikając na Dalej.

   Tutaj wybieramy gdzie ma zapisany zostać tymczasowy plik Image kopiowanej płyty. Następnie pozostaje nam już tylko kliknąć na Dalej :

   Tutaj wybieramy naszą nagrywarkę o ile posiadamy ich większą ilość oraz ustawiamy prędkość zapisu (optymalną na naszego systemu). Z listy Profil wybieramy rodzaj zabezpieczenia i płyty jaka jest zapisana w obrazie. Jeśli nie wiemy jaki jest rodzaj i czy płyta została czymś zabezpieczona wybieramy najczęsciej z listy "Tryb zapisu" : RAW DAO. Jeśli dysponujemy nagrywarką posiadającą Burn-Proof lub inny rodzaj zabezpieczenia przed błędem Buffer Underrun, zaznaczamy Zapis. Jeśli takiej nagrywarki nie posiadamy, zaznaczmy za pierwszym razem Test. Jeśli nie zamierzamy wykonywać kilku kopii, zaznaczmy "Skasuj plik ...". Następnie pozostaje nam już tylko rozpoczęcie procesu kopiowania i kliknięcie na przycisk Start.

Po skopiowaniu krążka program poprosi nas o włożenie czystej płyty :

Tak też czynimy i następnie program rozpocznie nagrywanie wyświetlając na końcu taki komunikat :

   Następnie możemy kliknąć na przycisk "Wykres wydajności", aby zobaczyć jakie było zużycie procesora i z jaką prędkością odbywał się zapis.

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law