h t t p : / / c d . u q . p l
             A l c o h o l   1 2 0 %   1 . 3 . 3 :    

   Alcohol potrafi nagrać płytę z kilku formatów plików Image. Począwszy od własnego formatu MDS po najpopularniejszy format ISO. Zapis płyty z obrazu jest naprawdę bardzo prosty !

   Aby nagrać płytę z pliku Image, uruchamiamy program :

   Następnie klikamy z Menu opcję "Kreator nagrywania" i przechodzimy do nowego okna :

   Tutaj klikamy na przycisk Przeglądaj, aby wybrać plik Image z którego ma zostać wypalona płyta. Jeśli nie mamy zamiaru używać Image-a po wypaleniu na CD zaznaczamy "Skasuj plik ...". I klikamy na Dalej :

   Tutaj wybieramy naszą nagrywarkę o ile posiadamy ich większą ilość oraz ustawiamy prędkość zapisu (optymalną na naszego systemu). Z listy Profil wybieramy rodzaj zabezpieczenia i płyty jaka jest zapisana w obrazie. Jeśli nie wiemy jaki jest rodzaj i czy płyta została czymś zabezpieczona wybieramy najczęsciej z listy "Tryb zapisu" : RAW DAO. Jeśli dysponujemy nagrywarką posiadającą Burn-Proof lub inny rodzaj zabezpieczenia przed błędem Buffer Underrun, zaznaczamy Zapis. Jeśli takiej nagrywarki nie posiadamy, zaznaczmy za pierwszym razem Test. Następnie pozostaje nam już tylko rozpoczęcie procesu nagrywania i kliknięcie na przycisk Start.

Proces nagrywania zostaje zakończony komunikatem :

   Następnie możemy kliknąć na przycisk "Wykres wydajności", aby zobaczyć jakie było zużycie procesora i z jaką prędkością odbywał się zapis.

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law