h t t p : / / c d . u q . p l
             B u r n A t O n c e  0 . 9 7   /   O p i s :     

    BurnAtOnce nie jest wzyczajnym programem do nagrywania płyt CD i DVD. Trudno go nazwać samodzielnym programem gdyż korzysta on z uniksowych implementacji CDRDAO, MKISOFS itd. Mniej jednak nie jest tylko zwyczajną graficzną nakładką na wspomniane programy. BAO jest po pierwsze darmowy dla użytku prywatnego i co ciekawe nie ustępuje płatnym programom pod względem funkcjonalności !

Aplikacja wygląda wyjątkowo prosto :

Niemniej zaawansowane opcje kryją się niemal wszędzie :

 

   Co prawda wygląd interfejsu bynajmniej nie jest podobny do programów takich jak Nero Burning ROM czy WinOnCD, jednak można się do niego szybko przyzwyczaić. Wszystko mamy pod ręką. Program pozwala na tworzenie płyty CD-ROM (Joliet), płyt CD-Audio (obsługuje MP3, OGG, WAV, MP2, FLAC ale niestety bez zapisu bezpośredniego). Dodatkowo pozwala na kopiowanie płyt CD za pomocą dwóch programów DiskDump i CDRDAO. Pozwala także na wypalenie płyty z obrazów ISO, TOC, CUE i tworzenie obrazu do tych 3 formatów. Dodatkowo dostępne są wszystki pozostałe opcje jak kasowanie CD-RW, odczytywanie TOC.

Krążek CD-Audio możemy nagrać także z CD-TEXT-em (wsparcie dla FreeDB), gdyż program obsługuje także ten format. Dodatkowo w aplikację wbudowano prosty edytor za pomocą którego możemy przyciąć, wstawić pauzy w utworach lub podzielić długie utwory.

Płyty CD-ROM możemy także tworzyć w trybie wielosesyjnym oraz sektorami bootującymi.

    Program działa we wszystkich 32 bitowych systemach Windows o ile w systemie zainstalowane są sterowniki ASPI od wersji 4.60. I zajmuje na dysku bardzo mało miejsca. Cała aplikacja działa bardzo sprawie i zwykły użytkownik nawet nie zauważy, że BurnAtOnce to tylko nakładka - ale za to jaka !!! W najnowszej wersji 0.99 program dostępny jest także w polskiej wersji językowej oraz wspiera więcej nagrywarek - a w szczególności napędów Combo.

    Podsumowując BurnAtOnce to znakomite rozwiązanie dla osób, których nie stać na Nero Burning ROM. Dlatego moim zdaniem wysoka ocena jest jak najbardziej adekwatna !

Ocena : 8/10

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law