h t t p : / / c d . u q . p l
             C D - M a t e   2 . 2 . 1 . 3 0   /   A u d i o :    

 Płytę Audio możemy nagrać na dwa sposoby. Zazwyczaj taki krążek wypalamy z istniejących już na dysku twardym plików MP3 lub WAVE. Aby zapisać muzykę na krążku uruchamiamy program i z opcji kreatora wybieramy "Audio CD".

   Program w tym momencie utworzy nowy projekt płyty CD. Za pomocą eksploratora plików przechodzimy do katalogu gdzie znajdują się pliki MP3 lub WAVE a następnie przeciągamy je w okno projektu (poniżej ekploratora).

Program w tym momencie przeskanuje pliki na obecność błędów i sprawdzi doskładnie czas utworów w przypadku plików MP3 ze zmiennym strumieniem (Variable Bitrate) :

   Oraz wyświetli ilość miejsca zajmowanego przez nasze utwory w kompilacji przez ilustrację znajdującą się po prawej stronie okna programu.

   Gdy kolor płyty jest czerwony oznacza to, że danych jest za dużo i najprawdopodobniej nie zmieszczą się na krążku. W tym celu musimy usunąć zbędne ścieżki z kompilacji wciskając klawisz Delete.

   Następnie za pomocą menu kontekstowego (prawy przycisk myszy) lub klawiszy CTRL+D lub CTRL+U ustawiamy kolejność utworów.

Gdy wszystko ustawimy klikamy na przycisk "Nagraj CD".

   Tutaj wybieramy w polu "Metoda zapisu" opcję "Track At Once" i jednocześnie w polu "Opcje TAO i SAO" zaznaczamy Zamknij CD. Następnie w polu nagrywania wybieramy "symulacja", "nagrywanie" oraz "w locie". Jako prędkość zapisu wybieramy x8 pamiętając, że przy większych szybkościach krążek może być niewidoczny dla stacjonarnych czytników CD-Audio. Jeśli nagrywamy płytę bezpośrednio z MP3 wybierzmy odpowiednią prędkość do możliwości naszego komputera. (Przy Pentium 200 MMX ustawiamy w przypadku CD-Mate-a x2)

Następnie klikamy na Nagraj CD i czekamy aż płyta zostanie wypalona.

Teraz możemy cieszyć się własnoręcznie przygotowanym krążkiem.

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law