h t t p : / / c d . u q . p l
           C D R   T o o l s    ( F r o n t   E n d )   1 . 1 0  :     

   Sama nazwa wskazuje, że obcujuemy z programem nie w pełni tego słowa znaczeniu. CD Tools jest graficznym interfesjem dla programów cdrecord, mkisofs, cdda2wav, isoinfo oraz readcd. Jego głównym założeniem było uproszczenie procesu nagrwania płyt za pomocą w/w programów. Aplikacja ma formę kreatora za pomocą, którego w szybki sposób możemy tworzyć żądany projekt. Testowana przeze mnie wersja nie jest najnowsza. Nowsze wersję można ściągąc ze strony autora : http://demosten.com.

   Jak twierdzi autor program z założenia miał nie ukrywać, że jest to nakładka, dlatego też wszystkie procesy widzimy w polach tekstowych jako komendy zwracane przez poszczególne programy. Pozwala to zachować całkowitą kontrolę nad procesem nagrywania :

     Program potrafi nagrywać podobnie jak BurnAtOnce płyty CD-ROM w trybie On-The-Fly, ale niestety płyt Audio nie nagramy z plików MP3.

    Rodzajów płyt nagrywarnych przez program jest co prawda nie wiele, jednakże CDR Tools pozwala naprawdę na łatwe i proste wypalanie najpopularniejszych formatów. W najnowszej wersji dostępna jest także polska wersja językowa - przez co rodzimi użytkownicy będą zadowoleni.

CDR Tools obsługuje więkoszość nagrywarek opartych na interfejsie IDE/SCSI tak więc nie ma problemów z komaptybilnością. Aby jednak skorzystać z programu należy zainstalować sterwoniki ASPI - dostępne na stronie programu oraz parę dodatkowych biblotek. Wszystko zajmuje nawet nie 2MB - tak więc jest to bardzo sensowny rozmiar.

    Program można uznać za aplikację w miarę ciekawą i raczej dlatego będzie go używała raczej garstka osób - fanatyków. Może także służyć jako darmowa alternatywa dla pakietów Nero - jednak moim zdaniem program nie jest tak dobry jak Burn-At-Once. Jako darmowe narzędzie i w miarę funkcjonalne z dużą ilością opcji zasługuje na dobrą ocenę.

Ocena 6/10

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law