h t t p : / / c d . u q . p l
             C D R W I N   5 . 0   /   I m g 2 C D :    

    Zanim zaczniemy nagrywać płytę z pliku ISO (CDR) musimy taki plik posiadać oczywiście na dysku twardym. Następnie uruchamiamy program i klikamy na ikonkę "Write CD/DVD Image" :

   Za pomocą eksplorera przechodzimy do katalogu z naszym plikiem :

   A następnie przeciągamy pliki do poniższego okna, tak aby łączna wielkość plików nie przekroczyła pojemności czystej płyty :

   Po ustawieniu plików przechodzimy na niższy panel i na zakładkę Action :

    W tym momencie możemy wybrać sobie tryb zapisu. Jeśli posiadamy nagrywarkę z systemem gwarantowanego zapisu (np. Burn-Proof) wybieramy Write. Gdy takiej nagrywarki nie mamy wybieramy za pierwszym razem Test.

   Następnie przechodzimy na kolejną zakładkę :

   Tutaj wybieramy rodzaj płyty. Jeśli jest to krążek CD-ROM to ustawiamy parametry następująco :

    Mode - Mode 1
    Block - 2048
    TOC - CD-ROM

    Warto jednak wcześniej przeanalizować nasz plik za pomocą programu WinISO. Przechodzimy na kolejną zakładkę :

   Tutaj ustawiamy z jaką prędkością ma zostać nagrana płyta. W przypadku nagrywania czystego pliku ISO (Zapisana płyta CD-ROM) odznaczamy RAW (2352), CD-Text, RW Data, RW Audio, PQ Data i Cut 30 sec. leadout. Następnie pozostaje nam już tylko wciśnięcie przycisku Start, aby rozpocząć proces nagrywania. Pamiętaj o włożeniu czystej płyty do nagrywarki !

   Po skończonym procesie nagrywania płyta jest już gotowa do odczytu w czytniku CD-ROM. Uwaga ! Warto na wszelki wypadek nagrać płytę z obrazu na krążek CD-RW !!!

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law