h t t p : / / c d . u q . p l
             C D R - W I N   3 . 8 D   /   A u d i o :    

  Za pomocą CD-RWina w bardzo prosty sposób , możemy także nagrać płytę CD-Audio. Aby wypalić płytkę Audio musimy przygotować na dysku twardym odpowiedni zestaw plików dźwiękowych. Program akceptuje standardowe formaty : WAV , AIFF i MP3. W przypadku tego ostatniego wymagany jest oczywiście w miarę szybki procesor - dla nagrywania z prędkością x4 zalecany jest co najmniej Pentium 200 MMX.

Gdy już zbierzemy odpowiednie pliki na dysku twardym, uruchamiamy CD-RWin-a.

I klikamy na ikonę Record Disc :

   Następną czynnością będzie przygotowanie wskazanie plików, które mają zostać nagrane. W takim razie klikamy na przycisk Load Tracks.

   Następnie zaznaczamy Disc Type : Audio i klikamy na przycisk Add.

   Z okna dialogowego wybieramy interesujące nas pliki :

  Ponownie przechodzimy do okna Load Tracks :

W tym momencie jeśli oczywiście chcemy możemy włączyć obsługę CD-TEXT, jednak szczerze mówiąc jego obsługa przez CDR-Wina nie jest do końca zadowalająca, ponieważ nie posiada bardziej zaawansowanych opcji z poziomu interfejsu. Następnym ważnym krokiem, będzie sprawdzenie czasu trwania naszej płyty. W tym celu klikamy na Compute Time.

CD-RWin przeskanuje pliki a następnie powiadomi nas o łącznym czasie wszystkich utworów. Jeśli przekracza on więcej niż rozmiar czystego krążka musimy skasować jeden lub kilka ścieżek.

Gdy wszystko się zgadza klikamy na OK i przechodzimy do ustawiania opcji nagrywania

W polu Recording Information możemy zobaczyć m.in. ile jest łącznych ścieżek , czas płyty oraz przewidywany czas zapisu płyty.

W polu Recording Options zaznaczamy tylko i wyłącznie opcję Test Mode - jeśli oczywiście mamy zamiar przetestować zapis przed właściwym nagraniem. Trybu Raw Mode , możemy użyć gdy nagrywamy płytkę z CD-TEXT-em. Jako parametr prędkości (Speed) zaznaczamy prędkość nie mniejszą od x2 i nie większą od x8. W przypadku nagrywarek z systemem gwarantowanego zapisu zaznaczamy Underrun Protection.

Następnym naszym krokiem jest oczywiście rozpoczęcie nagrywania płyty. W tym celu klikamy na przycisk Start Recording.

Po skończeniu zapisu, nagraną płytkę możemy już bezpośrednio słuchać w czytniku Audio.

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law