h t t p : / / c d . u q . p l
             C l o n e C D   4   /   C D 2 I m g :    

  Aby wykonać kopię płyty CD na dysku twardym musimy przygotować odpowiednia ilość miejsca. Dla płyty 74 minut potrzebne będzie ponad 800 MB wolnej przestrzeni ! Spowodowane jest to tym, że krążek zapisywany jest w trybie RAW. Jeśli zagospodarujemy odpowiednią ilość miejsca wkładamy płytkę do czytnika i uruchamiamy CloneCD.

   Kopiujemy ...

   Po wystartowaniu programu klikamy na ikonę tworzenia obrazu lub też wciskamy klawisz R. Przez chwilę program przeanalizuje krążek :

A następnie pojawi nam się okno dialogowe :

   Tutaj wybieramy rodzaj kopiowanej płyty. W przypadku gier wybieramy GameCD.

  W następnym oknie kreatora ustalamy gdzie zapisany ma być plik z obrazem płyty. CloneCD tworzy obraz płyty z trzech plików :

Image.ccd - Zawierający informację o sesjach , ścieżkach oraz sposobach zapisu i odczytu.

Image.img - Obraz płyty zapisany w trybie RAW.

Image.sub - Zawiera dane podkanałowe , które nie są odczytywane przez tradycyjny czytnik CD , ale mogą posłużyć do zabezpieczania danych przed kopiowaniem.

  Zaznaczenie opcji Utwórz "Cue-Sheet" spowoduje powstanie dodatkowego pliku image.cue który służy jako log.

Po kliknięciu na przycisk Dalej program rozpocznie zrzucanie płyty na dysk :

Może się jednak zdarzyć, że na dysku zabraknie nam miejsca - w tym przypadku pojawi się komunikat :

   Niestety musimy dostosować się rozmiaru wolnego miejsca podawanego przez program usuwając niepotrzebne pliki lub aplikacje. Tak przygotowany obraz możemy przechowywać na dysku (tworzyć wirtualne napędy CD) lub po prostu nagrać na płytę w innym czasie.

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law