h t t p : / / c d . u q . p l
             C l o n e C D   4   /   O p i s :    

  Jak zwykle firma Elaborate Bytes uraczyła nas kolejną wersją znakomitego programu o wszystko mówiącej nazwie CloneCD. Tym razem oznaczony jest numerkiem 4. Wersja która poddana została testom była betą, więc niektóre informacje czy nawet opisy mogą się trochę różnić w porównaniu do wersji finalnej.

Jakie zmiany ?

  No cóż. Od razu mówię, że nie ma się co łudzić na niewiadomo jakie opcje. W głównej mierze zmieniony został wygląd, choć przypomina to prędzej zmianę "skórki" :

Większe zmiany zauważymy, zaczynając kopiować płytę. Profile odczytu/zapisu zostały poszeregowane w grupy :

   Ułatwia to obsługę programu osobom które chcą prostego i funkcjonalnego "kopiera" płytek. Oczywiście zaawansowane opcje pozostały i zostały trochę rozwinięte - dostępne są przy edycji/tworzeniu nowego profilu.

  Podobnie postąpiono z opcjami zapisu. Rzuca się także w oczy zmiana okna wyświetlanego podczas wypalania płyty :

   Na screen-shotcie trudno to zobaczyć, ale doszła tutaj estetyczna animacja oraz dodano informację o aktualnej prędkości nagrywania / kopiowania płyty. Jest to bardzo pomocne - możemy zobaczyć dokładnie z jaką prędkością krążek jest nagrywany i kiedy nagrywarka "zwalnia" zapis.

   I to tyle ...

   I to byłoby tyle. W sumie to trochę odświeżony CloneCD. Nie wiem czy to kwestia mody czy nie - coraz więcej programów bardzo upodabnia się do trendu WindowsXP ... nie jestem pewien czy to dobre posunięcie. Ale z kolei patrząc na miłośników linux-a ciągle używających linii komend to trochę dziwne ? CloneCD jest tego kolejnym przykładem po Easy CD Creator 5.0 i WinOnCD 5.0. I jak zwykle zasługuje na najlepszą notę.

Ocena : 9/10

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law