h t t p : / / c d . u q . p l
             D r i t e k   C D - M a k i t   2 . 3  /   O p i s     

   Dritek CD-Makit to program mało znany w Europie, gdyż pochodzi z Tajwanu. Wersja którą poddałem opisowi oznaczona była numerkiem 2.3 i datowana była na dzień 11.19.2001 - nie jest więc to wersja najnowsza. Wersja instalacyjna programu zajmuje około 2,9 MB a po instalacji niecałe 5MB na dysku twardym. Mimo takiego małego rozmiaru program oferuje wiele ciekawych opcji. Tworzy płyty CD-ROM, Audio-CD, Mixed-Mode, Video-CD oraz posiada bardzo dobry moduł do kopiowania płyt CD. Dodatkowo działa pod systemami wszystkimi 32 bitowymi wersjami Windows - także najprawdopodobniej z Windows XP. Obsługa programu jest dość prosta i nie nastręcza problemów nawet niedoświadczonym użytkownikom. Wszystko jest wykonane estetycznie i łatwo się zorientować gdzie znajdują się szukane przez nas opcje lub funkcje. Po uruchomieniu programu zdawało mi się, że jest to klon Easy CD Creator-a - nic bardziej mylnego. Na samym początku aplikacja wita nas takim malutkim okienkiem :

   Następnie po kliknięciu ukazuje nam się prawdziwe oblicze programu. Szkoda jednak, że ikonki nie są podpisane, ale i tak z pewnością wiele osób nie będzie miało problemów z wyborem co w tym momencie kliknąć. Po "przebadaniu" funkcji programu najbardziej zaskoczył mnie moduł do kopiowania płyt CD. Trudno nie zauważyć dość dużego wyboru opcji i możliwość jakie daje nam Dritek w porównaniu do wspomnianego Easy CD Creatora. Największą wadą jaką udało mi się dostrzec w aplikacji to bardzo kiepski dekoder plików MP3 - nie radzi sobie kompletnie z plikami ze zmienną prędkością bitową. Wadą jest także dość kiepski sposób tworzenia płyt Video-CD.

    Brak tutaj opcji tworzenia menu płyty, a do tego program nie skanuje plików MPEG na obecność błędów itp. Program nie wspomaga zabezpieczeń przed niedopełnieniem bufora, więc posiadaczom nowych nagrywarek aplikacja może popsuć wiele krążków.

   Podsumowanie

   Program jest moim zdaniem bardzo ciekawy i jak na swoje rozmiary posiada dość dużo przydatnych opcji. Szkoda jednak, że progam nie jest rozwijany, gdyż przy odrobinie poprawek i łatek można byłoby stworzyć świetną aplikację.

Ocena : 6/10   

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law