h t t p : / / c d . u q . p l
               E a s y   B u r n i n g   1 . 4     

    Easy Burning to bardzo proste narzędzie do nagrywania płyt CD-R/RW i DVD-RW/+RW za pomocą praktycznie dowolnej nagrywarki SCSI lub IDE. Program jest w sumie nakładką graficzną na polecenia CDRECORD oraz MKISOFS przeniesione Unix-ow do Windows.

Aplikacja jest autorstwa Dirk Paehl-a, twórcy podobnej nakładki o nazwie Easy ISO(CD)-Burner. Podobnie jak wcześniejszy program tutaj wadą też jest kiepski interfejs użytkownika :

Program pozwala na tworzenie płyt CD-ROM oraz wypalanie plików ISO.

    Działanie aplikacji jest dość proste. Uruchamiamy program, z listy Device wybieramy naszą nagrywarkę a następnie kilkamy na 'Choose Folder' - i wybieramy folder który mamy wypalić.

    Następnie z listy Speed wybieramy prędkość naszej nagrywarki - i możemy już wypalać krążek kilkając na Burn - i płyta zostaje nagrana.

     I to wszystko! Dodatkowo program pozwala na kasowanie płyt CD-RW w 4 trybach (w tym dwóch wymuszonych). Tak więc progrtam nie oferuje wiele - nie można zmienić np. nazwy tworzonej płyty! Co jest dla mnie dużą wadą mimo iż jest w pełni darmowy. Easy Burning to narzędzie dla minimalistów.

Ocena : 3/10

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law