h t t p : / / c d . u q . p l
             E a s y   CD   C r e a t o r   4 . 0 1  /   A u d i o     

   Aby nagrać płytę CD-Audio pod Easy CD Creator-em musimy skopiować interesujące nas pliki na dysk twardy jeśli nie mamy dodatkowego napędu CD-ROM.Aby to zrobić wkładamy płytkę Audio do nagrywarki i uruchamiamy program. Gdy nasz Windows ma funkcję Autostartu płyty musimy przed tym zamknąć Odtwarzacz CD.

   Kiedy ECDCreator wystartuje klikamy na strzałkę przy przycisku NEW i wybieramy Audio-CD. Następnie z rozwijanej listy napędów wybieramy napęd, gdzie włożona jest nasza płyta Audio. W drugim oknie pojawią nam się znajdujące się na płycie ścieżki. Zaznaczamy te, które chcemy zgrać na dysk twardy i z menu kontekstowego (lewy przycisk myszy) wybieramy opcję "Extract to file" :

   Następnie wybieramy gdzie pliki mają zostać zapisane i w jakim formacie. Jeśli mamy na dysku co najmniej 1GB wolnego miejsca jako format zapisu wybieramy WAVE (44KHZ, 16Bit, Stereo). Gdy mamy mniej możemy spróbować zapisać płytę jako pliki MP3, jednak jakość kopii nie będzie wierna oryginałowi !!!

Gdy skopiowaliśmy utwory na dysk twardy, za pomocą eksploratora przechodzimy do katalogu gdzie są zapisane a następnie przeciągamy je do poniższego okna.

   Takim sposobem dodaliśmy ścieżki Audio do naszej kompilacji. Pamiętajmy, że długość wszystkich ścieżek nie powinna przekroczyć 74-80 minut w zależności od posiadanej czystej płyty CD-R lub CD-RW.

  Aby sprawdzić ile minut zajmuje nasza płyta spoglądamy na dolny pasek programu.

   Jeśli widnieje tam napis OVERTIME znaczy to, że pojemność płyty została przekroczona i będziemy musieli usunąć jakiś utwór z naszej kompilacji.

   W tym celu zaznaczamy niechciany utwór i z menu kontekstowego wybieramy Remove i potwierdzamy jego usunięcie klikając na tak.

   Jeśli nadal widnieje napis OVERTIME powtarzamy czynność usunięcia zbędnego utworu z płyty.

   Kolejnym naszym krokiem będzie ustawienie CD-Text-u. Aby sprawdzić czy opcja ta jest dostępna klikamy na przycisk Create-CD a następnie w nowym oknie na Advanced. Jeśli pole "Write CD-Text Info" pozostaje nieaktywne oznacza to , że nie nagramy płyty z opisem ścieżek. Gdy jednak jest inaczej zamykamy okienko klikając na Cancel i wpisujemy wykonawcę i tytuł płyty w polach Artist Name i CD Title. Aby ustawić nazwy pojedynczych utworów zaznaczamy utwór i z menu kontekstowego wybieramy Properties.

   W oknie Properties w pole Name wpisujemy nazwę utworu. Możemy także zmienić tutaj czas między przerwami utworów. W tym celu z sekcji Effects / Duration zmieniamy wartość Audio Pause na 00:00. Spowoduje to ustawienie zerowych przerw między utworami.

   Następnie przystępujemy do rozpoczęcia procesu nagrywania płyty. Wkładamy więc czystą płytę do nagrywarki i klikamy na przycisk Create CD.

   Z okna klikamy na Advanced jeśli nie są pokazane wszystkie opcje. A następnie ustawiamy wszystko w następujący sposób :

Write Speed (Prędkość Zapisu) - najlepiej na wartość nie większą niż x4 (w przypadku nagrywania płyty z plików MP3) lub x8. (w przypadku plików Wave).

Number of copies (Ilość kopii) - wedle uznania i posiadanych czystych krążków.

Create Options (Opcje tworzenia) - tutaj najlepiej zaznaczamy "Test and Create CD". Spowoduje to przeprowadzenie symulacji przed właściwym zapisem płyty.

Write Method (Metoda zapisu) - tutaj koniecznie wybieramy Track At Once (CloseCD) lub Disc At Once - jeśli nagrywamy płytę z CD-Text-em lub posiadamy szybki komputer (co najmniej Pentium II 300 Mhz).

   Następnie pozostaje nam tylko kliknąć na przycisk Ok. i poczekać aż nagrywarka wypali nam gotową płytkę.

Po skończonym procesie program wyswietli nam komunikat :

Od tej chwili możemy cieszyć się gotową płytką ...

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law