h t t p : / / c d . u q . p l
             E a s y   C D   Pro   2 . 1 1  /  C o p y C D     
  Tworzenie idealnej kopii już istniejącego krążka od dawna powoduje wiele problemów, ponieważ prawie wszystkie oryginalne płyty CD-ROM zabezpieczone są przed kopiowaniem za pomocą specjalnych systemów, takimi jak np. Secu-ROM czy SafeDisc. Opcja kopiowania całych płyt CD dostępna w Easy CD Pro 95, choć nie pozwala na kopiowanie płyt zabezpieczonych w/w metodami, to na pewno pozwoli na powielenie prawie wszystkich płyt Audio.

   Wymagany CD-ROM !

   Pamiętajmy, że Easy CD Pro 95 pozwala na kopiowanie płytek tylko i wyłącznie z użyciem dodatkowego napędu CD-ROM. Co prawda istnieje możliwość kopiowania przy użyciu samej nagrywarki, lecz wymaga to zrzucenia każdej ścieżki do formatu WAVE lub ISO, co mija się przecież z celem.

   Wykonujemy kopię ...

   Wkładamy płytkę którą mamy skopiować do CD-ROM-u, a czysty krążek umieszczamy w nagrywarce. Następnie uruchamiamy program i klikamy na "New" a z menu wybieramy CD-Copy.


   Na zakładce Disc Copy ustawiamy z jakiego czytnika mają być odczytywane dane.

   Następnie kilkamy na zakładkę i wybieramy odpowiednie opcje. Pamiętajmy, że jeśli kopiujemy bezpośrednio z czytnika CD-ROM powinniśmy wykonać test zapisu lub skopiować dane na dysk twardy i dopiero z niego zacząć nagrywanie. Pamiętajmy, żeby zamknąć krążek zaznaczając opcję Close Disc.

   Nagrało się !

   Jeśli program wyświetli nam podczas kopiowania płyty okno z błędem Buffer Underrun, musimy zmniejszyć prędkość nagrywania płyty, lub zrzucić krążek na dysk twardy.

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law