h t t p : / / c d . u q . p l
              E a s y   C D  &  D V D   C r e a t o r   6  /  C o p y  C D :     

    Do ECDC6 dodawana jest osobna aplikacja do kopiowania płyt CD o nazwie 'Roxio Disc Copier'. Program ten jest bardzo prosty w obsłudze i pozwala na proste kopiowanie niezabezpieczonych płyt CD-ROM.

   Aby skopiować płytę CD za pomocą nagrywarki lub dodatkowego napędu, uruchamiamy program wybierając go z menu :

   A następnie po uruchomieniu wkładamy płytę którą chcemy skopiować do dowolnego napędu - choć najlepiej do tego celu użyć samej nagrywarki.

    Następnie z rozwijanej listy Source wybieramy nagrywarkę lub inny napęd do którego włożona jest kopiowana płyta. W takim wypadku do nagrywarki wkładamy czystą płytę i wybieramy ją z listy Destination.

Następnie klikamy na Options aby pokazać pełne opcje programu :

Oraz klikamy na Cache Settings :

    Tutaj wybieramy Cache-owanie na dysku twardym : 'Always Cache' i kilkamy na OK. Nawet jeśli posiadamy dodatkowy napęd CD-ROM kopiowanie bezpośrednio z CD-ROMu do nagrywarki nie jest zalecane ! Szczególnie w przypadku gdy nasza nagrywarka nie ma technologii zabezpieczającej przed błędami Buffer-Underrun lub posiadamy kiepskiej jakości napęd CD/DVD-ROM.

    Jeśli mamy zamiar kopiować płytę zawierającą proste zabezpieczenia lub posiadającą chociażby CD-TEXT zaznaczmy RAW Mode oraz Buffer Underrun Prevention.

Następnie zaznaczamy opcję Copy oraz z listy Write Speed wybieramy prędkość nagrywania. Jeśli na dysku C mamy mało miejsca na utworzenie tymczasowego pliku Image płyty. Klikamy na 'Select Location' aby wybrać inny dysk :

Następnie klikamy na przycisk nagrywania :

Teraz program rozpocznie Cache-owanie danych na dysku :

Jeśli płytę włożyliśmy do nagrywarki program poprosi nas teraz o włożenie czystej płyty i następnie rozpocznie nagrywanie :

I zakończy proces :

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law