h t t p : / / c d . u q . p l
             F i r e b u r n e r   2 . 1 . 7  /   I m g 2 C D    

   FireBurner jest produktem mało znanej firmy IDG Software. Niemniej jednak sam program jest dość popularny, gdyż w internecie możemy spotkać nawet polskie wersje jezykowe. Na samym już wstępie chcę zaznaczyć, że FireBurner nie jest kolejnym produktem dla każdego a jego możliwości należy rozpatrywać pod innym kątem niż programy takich firm jak Ahead czy Roxio. Aplikacja po pierwsze charakteryzuje się małym pakietem instalacyjnym - około 500kb ściągnie się w przeciągu 3 minut na zwykłym modemie. Do tego zasób możliwości co do rodzaju nagrywanych płyt jest z tego powodu ograniczony : możemy nagrywać płyty AUDIO z plików WAV i MP3 oraz nagrywać pliki ISO oraz pakiety CUE. Do tego mamy kilka innych, ale czasami bardzo ważnych opcji których brakuje czasami w "wielkich programach" :

- nagrywanie w trybie Track-At-Once, Session-At-Once, Disc-At-Once 16, Disc-At-Once 96
- manualne ustawianie parametrów nagrywarki (korekcja EDC/ECC, korekcja podkanałów, tryb Write 12).
- możliwości konwersji ścieżek z Mode I do Mode II.
- support dla każdej nagrywarki (użycie Windows ASPI).
- dobry dekoder MP3 wbudowany w program.

   Mimo zalet, program troche rozczarowuje brakiem opcji kasowania płyt CD-RW oraz mało przejzystym interfejsem, choć tą ostatnio wadę można wykluczyć z prostej przyczyny - ten program jest raczej dla zaawansowanych użytkowników.

   Podczas recenzji aplikacja ani razu się nie zawiesiła w odróznieniu od starszych wersji z którymi miałem przyjemność "bawić się" na swoim komputerze. Zapis przebiega sprawnie i bez większych problemów. Obsługa Burn-Proofa pozwala na bezpieczne nagrywanie.

   Ogólnie podsumowując program przeznaczony jest dla raczej wąskiego grona posiadaczy nagrywarek. No i fakt, że aplikacja nie jest darmowa z pewnością jeszcze bardziej zacieśni krąg użytkowników. FireBurner istnieje także w wersji dla systemu Linux i chyba tam znajdzie powodzenie.

Ocena : 6 / 10    

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law