h t t p : / / c d . u q . p l
           M P 3   C D   B u r n   2 . 0 :     

    MP3 CD Burn w wersji 2.0 to bardzo prosty i zarazem dość funkcjonalny program do wypalania płyt Audio z plików MP3 i WAV. Aplikacja korzysta z gotowego 'silnika' CDWriterXP używanego także przez inne programy - wspiera on m.in. Burn-Proof i obsługuje większość standardowych nagrywarek. W odróżnieniu od innych produktów brak jej wielu opcji takich jak np. wstawianie określonych pauz, proste przycinanie plików czy choćby banalne odtwarzanie plików mających znaleźć się w kompilacji. Niemniej jednak użycie programu sprowadza się wyłącznie do przeciągnięcia do okna programu plików MP3 a następnie kliknięcia na przycisk Burn Disc.

    Prawda, że proste? W ten sposób nawet największy laik będzię mógł spokojnie wypalić swoją kolekcję plików MP3 - toteż nie dziwi fakt, że program nie zawiera choćby szczątkowej instrukcji obsługi.

   Dekodowanie plików MP3 może odbywać się także poprzez sieć lokalną - wtedy też można Cache-ować pliki na dysku twardym. Prędkość dekompresji jest w miarę zadowalająca i na komputerze średniej klasy możemy spokojnie wypalać płyty z prędkościami x8.

   Jako że jest to aplikacja komercyjna - za jej używanie pobierana jest opłata i to dość spora jak na polskie warunki. Za cenę prostoty moim zdaniem nie warto za ten program płacić - gdyż istnieją również bardzo proste programy jak np. MP3 CD Doctor, który jest produktem darmowym i spełnia wszystkie standardy. MP3 CD Burn sprawia wrażenie aplikacji stworzonej za pomocą prostęgo schematu i przeznaczonej na rynek komercyjny. Wątpie jednak, żeby wiele osób zainteresowanych było tą aplikacją. Dlatego też nie polecam tego programu i ocena programu w wyniku tego jest dość niska.

Ocena : 4/10    

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law