h t t p : / / c d . u q . p l
             A c o u s t i c a   M P 3   C D - B u r n e r   /   O p i s     

    MP3 CDBurner to typowy programik do nagrywania płyt CD-Audio. Nie znajdziemy tutaj masy opcji konfiguracyjnych czy zbędnych dodatków. Program wygląda wyjątkowo prosto :

   Z po jednej stronie okna programu mamy prostą wyszukiwarkę plików MP3, która przeszukuje nasze zbiory zawarte na partycji lub partycjach. Po drugiej stronie widać okno w którym ustawiamy kolejność utworów na "produkowanej" przez nas płycie audio. Oczywiście poniżej znajduje się skromny odtwarzacz, dzięki któremu będziemy mogli przesłuchać wybrane przez nas utwory.

   Wszystko wykonane jest z taką prostotą, że dosłownie trudno oczekiwać prostszego interfejsu. Nieco kłuje mnie w oczy wspomniana wyszukiwarka - wolałbym standardowe okno z wyborem katalogu i plików. Na upartego można oczywiście jej nie używać tylko wybrać interesujące nas pliki, klikając na odpowiednią ikonkę na pasku.

   Do samego wypalania nie mam zastrzeżeń. Program wykonuje to bardzo sprawnie i chyba jako jedyny oferuję opcję podgłaśniania plików "w locie". Przydaje się to szczególnie gdy chcemy wyregulować odpowiedni poziom głośności wszystkich nagrywanych utworów.

   Jeśli mamy za słaby komputer, możemy oczywiście zdekompresować pliki MP3 do formatu WAV a następnie rozpocząć nagrywanie - jest to o tyle wygodne, że możemy tego dokonać za pomocą jednego narzędzia i w miarę szybko.

   Program zanim rozpocznie nagrywanie, skanuje pliki MP3 sprawdzając obecność błędów oraz poziom głośności. Trwa to zazwyczaj jakieś 5-8 minut w zależności od długości nagrywanej przez nas płyty.

   CDBurner niestety nie obsługuje Overburningu jednak wspiera Burn-Proof. I co najważniejsze nie kłóci się z innymi programami, dzięki wykorzystywaniu rozkazów ASPI.

   Podsumowując Acoustica's MP3 CDBurner to aplikacja dobra, która powinna zainteresować melomanów i wszystkich maniaków MP3 z własną nagrywarką. Jednak dziwi mnie, że za tak prosty program autorzy chcą aż 100zł. To dla mnie przynajmniej za drogo - w takim wypadku lepiej jest używać chociażby tandemu Winamp i Nero :)

Ocena 7/10    

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law