h t t p : / / c d . u q . p l
             M P 3   C D   D o c t o r   1 . 0     

   MP3 CD Doctor nie jest programem do ratowania uszkodzonych lub źle ściągniętych plików MP3. Natrafiłem na niego przypadkowo, "zwiedzając" serwery FTP oraz różnego rodzaju serwisy z darmowymi programami do nagrywarek i nie tylko. To co tak naprawdę oferuje MP3 CD Doctor dowiedziałem się dopiero po instalacji ów programu.

   Pakiet instalacyjny zajmuje około 860KB, więc aplikację można ściągnąć w ciągu 6 minutowej sesji w internecie nawet na starszym modemie. Instalacja przebiega w prosty sposób i nie sprawia problemów. Program oparty jest na enginie - CDWriterXP i wbrew pozorom działa także na starszych 32 bitowych Windows-ach.

Po uruchomieniu programu naszym oczom ukazuje się takie oto okienko :

   Jest ono bardzo przejrzyste i chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć co do czego służy. Denerwujący może być znajdujący się na samym dole banner reklamowy odsyłający na stronę sponsora programu (MP3 CD Doctor jest w pełni darmowy !!!). Za pomocą kilku narzędzi można się go pozbyć, ale nie jest to zgodne z licencją, więc nie będę tutaj tego opisywał.

   Program rozpoznaje tylko pliki MP3, ale radzi sobie z tym rewelacyjnie ! Odczytuje m.in. pliki ze zmienną prędkością bitową, pliki z uszkodzonymi ramkami - przez co poradzi sobie z każdą, nawet najbardziej niestandardową empetrójką.

   Engine nagrywający jest równie dobry, choć brakuje mu kilku funkcji jak kasowanie płyt CD-RW, Overburning oraz wstawianie zerowych pauz między utworami. Obsługuje za to Burn-Proof i inne systemy zabezpieczające przed błędem "Buffer Underrun". Wbudowany dekoder plików MP3 jest porównywalny do znajdującego się w pakiecie Nero Burning ROM - jest szybki (x4 na Pentium 200) i dokładny (korekcja uszkodzonych ramek).

   Program pozwala na nagrywanie plików w trybie On-The-Fly (w locie) oraz zdekompresowanie empetrójek do formatu WAV i dopiero zapis (Cache to WAV Before Burn). Ta ostatnia opcja przyda się wszystkim, którzy mają starsze komputery. Jeśli chcemy sprawdzić czy nasz komputer nadąży z dekompresją plików MP3 zaznaczmy "Perform a Test Burn", jeśli test będzie pomyślny możemy nagrywać pliki już bez testu.

   Językiem domyślnym programu jest oczywiście angielski, jednak nie jest on na tyle skomplikowany. Z powodzeniem poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż zna podstawy informatyczne tego języka.

   Podsumowując. MP3 CD Doctor to jedyna (którą spotkałem) aplikacja pozwalająca nagrywać płyty CD-Audio z plików MP3. Jak na darmowy produkt charakteryzuje się on dobrym interfejsem oraz standardowymi opcjami. Z powodzeniem jednak nie zastąpi on innych produktów jak np. WinOnCD czy Nero. Ale może być z powodzeniem używany jako zamienik pamięciożernych kombajnów. Wersję 1.0 można pobrać z działu Download.

Ocena : 7 / 10

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law