CDRWIN 4.0 : 
Różnorakie próby skopiowania nie dały rezultatu. Możliwe jednak było skopiowanie surowych danych z krążka. Po części pozwala to na cyfrowe skopiowanie płyty, ale tylko wtedy kiedy znamy faktyczny czas nagranej muzyki. CloneCD 4.2 : 
Wyświetla dziwny błąd. Osoby interesujące się programowaniem wiedzą, że problemem jest za duża wartość liczbowa w zmiennej. Easy CD Pro 95 2.11 : Tutaj podobnie jak konkurencja program nie odczytuje poprawnie płyty. Jednak pozwala na zgranie wszystkich ścieżek oprócz ostatniego na dysk twardy. Niestety w plikach pojawiają się drobne błędy. Do tego pliki należy odczytywać tylko za pomocą CoolEdit Pro jako plik RAW i dopiero zapisać jako WAVE. Nero Burning ROM 5.5 : 

Program wyświetla błąd o analizie i przerywa kopiowanie. Próba zgrania informacji na dysk twardy możliwa jest tylko w trybie CD-ROM o ile mamy dobry czytnik CD (zgranie ostatniej ścieżki i tak jest niemożliwe) - czasami na innych napędach program po prostu się zawiesza ! Exact Audio Copy : Ten program najbardziej mnie rozczarował. Po prostu się zawiesił ! Jak zabezpieczyć płytę CD-ROM ? Płytę CD-ROM zabezpiecza się podobnie jak krążek CD-Audio. Tworzymy więc jak na początku plik ISO, konwertujemy go do formatu CloneCD i następnie zabezpieczamy. Następnie wypalamy na krążek CD za pomocą CloneCD. Jakie są rezultaty ? Krążka z pewnością nie skopiujemy całkowicie za pomocą jakiegokolwiek programu. Począwszy od CloneCD do Alcoholu 120%. Ten ostatni rozpoznaje płytę jako całkowicie czystą !!! Niestety pliki można spokojnie kopiować za pomocą eksploratora Windows. Jeśli jednak chcemy zabezpieczyć własny program przed kopiowaniem, najlepiej jest użyć w tym celu CD-Protectora. Program można ściągnąć z działu Download. Zasada działania jest bardzo prosta. Program tworzy specyficzny krążek CD-Extra ze ścieżkami Audio w których przechowywana jest informacja o zabezpieczeniu. Nasza aplikacja dodatkowo zabezpieczana jest dzięki doklejeniu do niej specjalnej funkcji sprawdzającej krążek CD. Jak to wszystko zrobić ? Najpierw musimy skopiować nasz program do osobnego katalogu np. "C:/program". Następnie tworzymy folder np. TEMP w głównym katalogu na dysku twardym. Teraz uruchamiamy CD-Protector-a : 
W polu "File to encrypt" powinna znaleźć się ścieżka do pliku EXE naszej aplikacji (może to być chociażby plik instalatora). Natomiast w polu "Phantom Trax" wpisujemy ścieżkę do katalogu TEMP. Możemy oczywiście kliknąć na ikonkę, aby otworzyć odpowiednie okno dialogowe. W pole "Custom Message" wpisujemy komunikat jaki wyświetli się w przypadku uruchomienia programu ze skopiowanej płyty. W pole "Encryption Key" wpisujemy dowolną wartość. Następnie uruchamiamy Nero Burning ROM i wkładamy czystą płytę do nagrywarki. Następnie kilkamy na ACCEPT! i zamykamy CD-Protectora. Teraz czas na użycie Nero. W tym momencie uruchamiamy standardowo program i tworzymy zwyczajną-niezwyczajną kompilację Audio !!! Jak w przypadku normalnego tworzenia takiej kompilacji przechodzimy do katalogu TEMP i przeciągamy utworzony przez CD-Protectora plik WAV. 
Ważnym punktem jest zaznaczenie w ustawieniach opcji "Remove silence at the end of *.cda tracks" oraz nagrywanie płyty w trybie Track-At-Once bez finalizacji płyty. 

Program podczas próby nagrania wyświetli takie okienko : 
Proces nagrywania powtarzamy jeszcze raz. Następnie tworzymy normalną kompilację CD-ROM, ale w opcjach musimy koniecznie zaznaczyć, że rozpoczynamy tworzyć dysk wielosesyjny : "Start Multisession Disc". 
Oczywiście na płytę nagrywamy nasz zabezpieczony program. 
Pamiętajmy, żeby krążek nie był nagrywany w trybie Disc-At-Once oraz żeby nie był sfinalizowany. Struktura płyty powinna być widoczna w napędzie CD-ROM mniej więcej tak : 
W ten sposób zabezpieczyliśmy naszą płytę przed kopiowaniem za pomocą CD-Protectora. Faktyczne działanie Zabezpieczenie za pomocą CD-Protectora można bardzo łatwo złamać. Już powstało mnóstwo programów idealnie radzących sobie z taką metodą zapisu. Po pierwsze samo enkryptowanie pliku EXE pozostawia wiele do życzenia - plik naszej aplikacji może być przypadkiem uszkodzony działaniem tego zabezpieczenia. Takim przykładem są chociażby Self-Extractory popularnych archiwizerów WinZIP-a i WinRAR-a, które zgłaszają błędy i uniemożliwiają rozpakowanie programu. Osobiście więc nie polecam takiej metody. |