h t t p : / / c d . u q . p l
              Q u i c k   B u r n   1 . 2     

   Nagrywanie płyt Audio z plików MP3 jest czynnością bardzo popularną. Pliki MP3 nie tylko stały się wręcz standardowym formatem rozpowszechniania muzyki w internecie, ale także trafiły do domów gdzie nie ma komputera ! Coraz częściej spotkać możemy przenośne odtwarzacze CD mogące odtwarzać pliki MP3, czy stacjonarne odtwarzacze DVD pełniące funkcje małych Jukebox-ów. Nie oznacza to, że popularność zwykłych płyt CD-Audio uległa zachwianiu. Nadal duża ilość ludzi słucha muzyki ze standardowych krążków i potrzebuje narzędzia mogącego wypalić krążek CD-Audio z plików MP3. Do tego właśnie celu służy program o dość prostej nazwie "Quick Burn".

   O programie

   Quick Burn jest produktem mało znanej firmy R.M. de Boer Software. Aplikacja służy tylko i wyłącznie do nagrywania płyt Audio z plików MP3 / WAV. Program jest rozporowadzany na zasadach Shareware i w tej wersji nagrywa tylko 6 plików na czystą płytę. Instalacja programu jest bardzo prosta i nie wymaga większego skupienia od użytkownika po za wskazaniem miejsca gdzie program ma zostać zainstalowany. Po pierwszym uruchomieniu możemy zostać zaskoczeni prostotą i wykonaniem interfejsu - wszystko wygląda bardzo mało skomplikowanie i tak w rzeczywistości jest. Nagranie płyty Audio sprowadza się do przeciągnięcia plików MP3 do głownego okna i kliknięcia na przycisk Write Disc :

Następnie ustawiamy czy pliki mają być dekodowane w locie czy też nie i wypalamy !

   Fakty i mity

   Program z pewnością jest banalny w swojej obsłudze i przez to ma ogromny plus. Wykonanie interfejsu jest również niczego sobie - layout możemy sobie dowolnie zmieniać za pomocą skór. Jednak jak na program płatny jest to trochę za mało : 20$ za "wypalacz MP3" to z pewnością za dużo zważywszy, że Nero Burning ROM jest o wiele lepszy i posiada o wiele więcej opcji przydatnych przy tworzeniu takich kompilacji. Do tego program posiada mało wydajny dekoder przez co nagrywanie płyty z plików MP3 na komputerze klasy Pentium 200 MMX odbywa się z prędkością x2. Konkurencyjne programy potrafią zapisywać z prędkością dwukrotnie większą. Z pewnością w przypadku gdy posiadamy lepszy sprzęt jest to mało zauważalny problem, ale jednak trochę to razi. Wadą jest także brak funkcji kasowania płyty CD-RW.

   Podsumowanie

Nie wydaje mi się, żeby Quick Burn zawojował rynkiem tego typu programów zważywszy, że opisywana Acoustica MP3 CD-Burner jest o wiele lepsza i nagrywa płyty sprawniej. A podobnych klonów jest wręcz zatrzęsienie ! Warto ten program zobaczyć, ale z pewnością nie opłaca się go kupić.

Ocena : 5/10

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law