h t t p : / / c d . u q . p l
              S t o m p   R e c o r d   M A X   4 . 0   /   I m a g e 2 C D     

   Na pewno prędzej czy później zdarzy się wam sytuacja w której będziecie chceli zapisać krążek na dysku twardym, a następnie w późniejszym czasie go wypalić za pomocą nagrywarki. Do tego celu zazwyczaj używa się specjalnych plików zwanych obrazami krążka np. pliki ISO lub GI. Stomp potrafi nagrać płytę z takiego pliku i nie jest to takie trudne zadanie.

Aby nagrać taką płytę należy oczywiście posiadać taki plik na dysku twardym - dystrybucje np. Linux-a są dostępne w takich plikach. Następnie uruchamiamy program i wkładamy czystą płytę do czytnika :

W tym momencie zamykamy zbędnego kreatora klikając na znaczek "X".

Następnie na górnym pasku kilkamy na ikonkę o podpisie Image :

  Następnym naszym krokiem będzie wskazanie pliku o rozszerzeniu ISO lub GI. W tym celu klikamy na przycisk Add File i za pomocą okna dialogowego wybieramy odpowiedni plik.

Po wyborze odpowiedniego pliku program pokaże nam informacje na temat zapisanej w obrazie płyty.

     Teraz już pozostaje już tylko nagranie naszej płyty. Z rozwijanej listy Speed wybieramy optymalną prędkość zapisu stosowną do możliwości dysku twardego i nagrywarki. W kolejnej liście wybieramy "Record" w celu bezpośredniego nagrania płyty lub "Test an if OK, Record".

   Następnie wystarczy kliknąć na czerwony przycisk, aby rozpocząć nagrywanie. W między czasie program ponownie upomnie się o czystą płytę :

Po zakończonym nagrywaniu program wyświetli komunikat :

Teraz wystarczy umieścić krążek w czytniku CD-ROM lub Audio-CD, aby odczytać gotową płytę wypaloną z obrazu.

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law