h t t p : / / c d . u q . p l
              S t o m p   R e c o r d   M A X   4 . 0   /   V i d e o C D     

   Stomp nagrywa także płyty standardu Video-CD, jednak nie posiada zaawansowanych opcji edycji np. menu czy także dogrywania plików do części CD-ROM takiej płyty. Jednak samo wsparcie dla krążków Video-CD można uznać za duży plus.

Aby nagrać taką płytę za pomocą Stompa musimy skopiować gotowe pliki MPEG na dysk twardy lub przygotować je z plików AVI za pomocą odpowiedniego enkodera. Następnie uruchamiamy program i wkładamy czystą płytę do nagrywarki :

W tym momencie zamykamy zbędnego kreatora klikając na znaczek "X".

Następnie na górnym pasku kilkamy na ikonkę o podpisie Video-CD :

  W tym momencie program utworzy pusty projekt płyty Video-CD. Następnym naszym krokiem, będzie umieszczenie plików MPEG w kompilacji. W tym celu klikamy na przycisk Add File. Za pomocą okna dialogowego wybieramy pliki lub plik który chcemy umieścić na naszej płycie pamiętając, że plik MPEG musi być standardu Video-CD !!!

     Gdy program umieści nasze pliki w projekcie, możemy rozpocząć zapis na płycie - pamiętajmy, że na dysku musi znaleźć się około 800MB wolnego miejsca. Z rozwijanej listy Speed wybieramy optymalną prędkość zapisu stosowną do możliwości dysku twardego i nagrywarki. W kolejnej liście wybieramy "Record" w celu bezpośredniego nagrania płyty lub "Test an if OK, Record".

   Następnie wystarczy kliknąć na czerwony przycisk, aby rozpocząć nagrywanie. W między czasie program ponownie upomnie się o czystą płytę :

   Po kliknięciu na Ok rozpocznie się proces konwersji plików MPEG na surowe dane Video-CD, więc może to zająć trochę czasu w zależności od posiadanej konfiguracji. Następnie program rozpocznie nagrywanie płyty :

Po zakończonym nagrywaniu program wyświetli komunikat :

Teraz wystarczy umieścić krążek w czytniku DVD/Video-CD, aby odtworzyć zapisane na płycie pliki wideo.

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law