h t t p : / / c d . u q . p l
             W i n O n C D   3 . 8   /   M u s i c A l b u m    

    Przed przystąpieniem do nagrywania krążka Music Album, musimy skopiować wszystkie pliki audio na dysk twardy - najlepiej do osobnych katalogów. Bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby skonwertowanie wszystkich plików do formatu MPEG Audio Layer 2 - zaoszczędzi to nam czasu na rekonwersję za pomocą WinOnCD.

    Wypalamy ...

Gdy wszystko odpowiednio przygotujemy a łączna długość nagrań nie przekroczy 9 godzin muzyki , może przystąpić do nagrania płyty. W tym celu uruchamiamy program WinOnCD i wybieramy zakładkę Audio a następnie Music Album i klikamy OK :

   Po kliknięciu na OK , program automatycznie utworzy nam projekt płyty Video-CD (Music Album).

   Następnie za pomocą menedżera przechodzimy do katalogu gdzie zapisane mamy nasze pliki i katalogi. Za pomocą przeciągania umieszczamy wszystkie pliki w odpowiednich miejscach w ten sposób tworzymy albumy i poszczególne utwory :

  Aby utworzyć nowy album (katalog , kategoria) klikamy na przycisk New Album. Aby skasować album wybieramy na Delete Album. Możemy zmienić nazwę albumu - w tym celu zaznaczamy odpowiedni album i klikamy na ikonę Album Properties. Podobnie obchodzimy się z pojedynczymi utworami - Enter Title. Dostęp do głównych opcji znajduje się pod przyciskiem Settings.

   W tym celu wypalenia kompilacji na płytkę klikamy na przycisk Disc :

   W tym oknie wybieramy opcje nagrywania płyty. Na samym początku zaznaczamy opcję Simulate Writing a w ramce Write Mode wybieramy tryb TAO (Track At Once). W przypadku wyboru prędkości ustawiamy szybkość optymalną do pracy dysku twardego. Pamiętajmy , że symulacja zapisu jest tu bardzo ważna - pozwala na uniknięcie zniszczenia płyty w przypadku problemu dostarczenia danych na czas do nagrywarki. Gdy nasza nagrywarka wyposażona jest w Burn-Proof tryb symulacji możemy pominąć.

   Następnym naszym krokiem będzie kliknięcie na przycisk Write i rozpoczęcie procesu nagrywania. Warto przed tym wyłączyć wszystkie programy uruchomione w tle (np. monitor antywirusowy).

Na samym początku program przetestuje prędkość zapisu a następnie nastąpi właściwy zapis na krążku :

W trybie Track At Once po pomyślnym nagraniu krążek zostanie sfinalizowany :

   Po tym procesie ukaże nam się okno "Writing Process Successfuly" i krążek wysunie się z napędu. Tak przygotowaną płytkę CD można odczytywać napędzie Video-CD oraz DVD obsługujący standard VideoCD 2.0. Aby posłuchać muzyki z krążka na pececie wystarczy włożyć płytkę do czytnika a następnie uruchomić znajdujący się na nim program Roxio Video Player.

      
 
copyright  by brokenweb  1999 - 2003   /   all rights  reserved  /  copy  and  reproduction   prohibited  by  international law